Zengin Aileye ‘Emek Sömürüsü’ Suçundan Hapis Cezası!

İsviçre’nin Cenevre kentinde milyarder Hinduja ailesinden dört üyesi; Prakash Hinduja, eşi Kamal, oğlu Ajay ve Ajay’ın eşi Namrata, ev hizmetlilerini sömürmek suçlamasıyla hapis cezalarına çarptırıldı.

Cenevre Savcısı Yves Bertossa, mahkemede yaptığı açıklamada, İngiltere’nin en zengin ailesinden olan Hindujaların hizmetçilere adil olmayan muamelede bulunduğunu belirtmiş ve “Bir hizmetçiye verdiklerinden daha fazlasını köpeklerine harcadılar” şeklindeki sözleriyle dikkat çekti.

AİLEYE TOPLAMDA SEKİZ BUÇUK YIL CEZA

Mahkeme, Hindujaların, İsviçre’deki evlerinde Hindistan’dan getirilen hizmetçilerin haklarını ihlal ettiklerini tespit ederek Prakash ve Kamal Hinduja’ya dört buçuk yıl, Ajay ve Namrata’ya ise dört yıl hapis cezası verdi.

HİNDUJA AİLESİ KİMDİR?

Hinduja ailesi, dünya genelinde otomotivden petrokimyasallara, bankacılıktan silah sanayiine kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteren Hinduja Grubu’nun bir parçası olarak bilinmektedir. Aile üyeleri, mahkeme sürecinde fiziksel olarak bulunmamış olsalar da, verilen kararın ardından avukatları tarafından yapılan açıklamalarda insan ticareti suçlamalarından aklanmış olmalarının önemine vurgu yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir